Badania na Bolt

KILKA SŁÓW O BADANIACH PSYCHOLOGICZNYCH NA BOLT

STRES PRZED BADANIEM PSYCHOTECHNICZNYM NIKOMU NIE SŁUŻY

Klientami mojej Pracowni Psychologicznej zlokalizowanej przy ul. Schulza 1 w Bydgoszczy bardzo często są kierowcy Bolt. Niektórzy z kierowców mówili mi o odczuwanym stresie przed badaniem.  Zauważyłam, że częściej stresowali się kierowcy Bolt, którzy przychodzili na psychotesty po raz pierwszy i nie wiedzieli, czego się spodziewać. U niektórych stres się pojawiał, ponieważ traktowali badania kierowcy jak ważny egzamin. Jak pewnie wiecie, optymalny poziom stresu może motywować do lepszych efektów, ale nadmierny raczej nie pomoże.  

Dlatego pamiętajcie- badanie psychologiczne kierowcy to nie egzamin ani test wiedzy. Nikt Was nie będzie przepytywał z przepisów ruchu drogowego ani robił na Was eksperymentów.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ PODCZAS TESTÓW PSYCHOTECHNICZNYCH?

  • Po pierwsze, do psychotestów na kierowcę nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Lepiej nie czytajcie o badaniach kierowców na forach internetowych, ponieważ często są tam informacje całkowicie niezgodne z tym, co dzieje się w gabinecie u psychologa transportu.
  • Po drugie, na każdym etapie badania kierowcy, psycholog dokładnie wyjaśnia, co należy zrobić. Ilekroć nie jesteś pewien, co robić, powiedz o tym psychologowi. On na spokojnie jeszcze raz wszystko omówi.
  • Po trzecie i chyba najważniejsze, na badanie psychotechniczne na Bolt przyjdź zdrowy i wyspany. Nawet jeśli masz już umówiony termin psychotestów, a czujesz się gorzej lub masz gorączkę – zadzwoń do psychologa i zmień termin na inny wygodny dla Ciebie. Wprawdzie badanie nie jest wyczerpujące fizycznie, ale jednak wymaga koncentracji uwagi.

I jeszcze jedno, pamiętaj na badania psychologiczne kierowcy wziąć dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy (może być elektroniczne), dane do faktury i okulary, jeśli je nosisz do czytania i pisania. O tym, jak przygotować się do badania przeczytasz w zakładce PRZED BADANIEM.

Mam nadzieje, że tych kilka informacji pozwoli u niektórych z Was obniżyć poziom stresu przed badaniem psychotechnicznym. Jeśli macie jeszcze dodatkowe pytania, chętnie odpowiem. Zapraszam do kontaktu telefonicznego: 507 332 733 lub mailowego: psychotesty.bydgoszcz@gmail.com.